Broşür firma tanıtımı için doğru kullanıldığında en basit ve etkili yollardan biridir. Broşürlerin içerikleri sektöre göre değişiklik göstermektedir. Broşürünüz görsel olarak dikkat çekmeli, ilgi çekici olmalı, satılan ürünü veya hizmeti almak için istek uyandırmalıdır.

Broşür Tasarımı yaparken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için birkaç madde de toparladık.
1. Hedef kitleyi belirleyin!
Amacı açık vermek istediği net olan broşürler sizleri marka olma yolunda öne çıkaracaktır.
2. Broşürün amacına uygun olarak hangi ebatta olacağını belirleyin!
Broşürün hangi amaç için yapıldığı göz önünde bulundurularak ebat belirlenmelidir. Broşürün taşınabilir boyutta olması çok önemlidir. Bu nedenle broşür boyutu ve broşürün kırım şekline doğru karar vermek gerekmektedir.
3. Yaratıcı olup, dikkat çekin!
Broşür tasarımında anlaşılır olmak çok önemlidir. Vermek istediğimiz mesajı çok sade ve yaratıcı bir tasarım ile birleştirmek firmanızı bir adım öne geçirebilir.
4. Tasarımınıza hitap eden fontlar kullanın! Broşür gibi tanıtım materyallerinde insanlar genellikle sadelik ve göze çarpacak bir mesaj arar. Çok sayıda font kullanmak size biraz eğlenceli gelebilir ancak dikkat dağıtma olasılığı çok yüksektir.
5. Doğru Renkler Seçin!
Renklerin hepimizin üzerinde bıraktığı etki farklıdır. Çok canlı renkler kullanmak yerine, firma kurumsal kimliğine uygun renkleri tercih etmelisiniz.
6. Bilgi Akışı!
Broşürde vereceğiniz bilgilerin düzenli bir şekilde devam etmesi çok önemlidir.
7. İletişim Bilgileri!
Hazırlamış olduğunuz broşürde logonuzun, web sitenizin, iletişim bilgilerinizin görünür şekilde olması çok önemlidir. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızın da broşürde yer alması sizleri daha ulaşılabilir kılacaktır.