Kişiyi ve bağlı olduğu işletmeyi, kuruluşu tanıtmak amacıyla tasarlanmış, üzerinde kuruluşun adı, logosu, kişinin ismi, ünvanı, ulaşılabilecek telefon numaraları, faks numaraları, adres, gibi bilgilerin yazılı olduğu, hedef kişiye ya da kuruluşa kolayca ulaşabilmek için tasarlanmış iletişim ürünleridir. Kartvizitler, iletişimi geliştirmeye yönelik olarak çoğunlukla yüz yüze ilişkilerde kullanır. Kartvizitler; profesyonel iş dünyasında; kurumların çalışanları için kurumsal bir kimliktir. Önemli toplantılarda seminerlerde fuarlarda iş yemeklerinde ve bir çok profesyonel iş alanlarında yaratıcı ve dikkat çekici bir kartvizit her zaman iz bırakır.

Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

 1. Dijital – Acil Kartvizit
  Kartviziti koruma amaçlı olarak isteğe göre parlak ya da mat selofan yapılmaktadır. Kesim olarak düz ve oval kenar (Radius kesim) seçenekleri mevcuttur.
 2. Sıvamalı Kartvizit
  Daha dayanıklı bir kartvizit kullanmak isterseniz mutlaka sıvamalı kartvizitleri tercih etmelisiniz.İki ayrı kağıdın birbirine sıvanması ile oluşan bu kartvizitler günümüzde en çok tercih edilen kartlar arasındadır. Standart kartlara göre daha kalın ve dayanıklıdır. Özellik olarak; kabartma laklı/laksız düz kesim/ oval kenar (Radius kesim) ve Özel kesim seçenekleri ile bastırabilirsiniz.
 3. Kabartma Laklı Kartvizit
  Standart kartvizitlerden tek farkı belirli alanlara bölgesel lak uygulaması yapılmasıdır. Standart olarak 350 gr kağıda tek yüz / çift yüz olarak basılmaktadır. Kartviziti koruma amaçlı olarak isteğe göre parlak ya da mat selofan yapılmaktadır. Kesim olarak düz ve oval kenar (Radius kesim) seçenekleri mevcuttur.
 4. Tuale Fantezi Kartvizitler
  Tuale fantezi kartvizit, tuale fantazi kağıda basılan dokulu bir kartvizittir. Bir diğer özelliği de selefonsuz bir kartvizit olmasıdır. Tek ya da çift yönlü baskı tercih edebileceğiniz bir kartvizit çeşididir.
 5. Şeffaf Kartvizit
  Şeffaf kartvizitler özellik olarak PVC denen plastik bir malzemeden üretilmektedir. Diğer kartvizitlere göre daha uzun süre kullanılabilmektedir. Ayrıca en önemli özelliği de suya dayanıklı olmasıdır. Ve son zamanların en popüler ürünlerinden biridir.
 6. Plastik Kartvizit
  Dış ortamlardan etkilenmeyen bu kartvizitler, esnek olmaları nedeni ile kullanma kolaylığı yanı sıra şıklıkları ile de göz doldurmaktadır.
 7. Kredi Kartı Kartvizit
  Kredi kartı kalınlığında basılan kartvizitler işletmenize ağırlık katacak.
 8. Altın Varaklı Kartvizit
  Matbaacılık sektöründe “yaldız” olarak da bilinen altın ve gümüş metalik yüzey görünümlü baskı tekniğine verilen isimdir. İsteğe göre varak yaldız uygulanan kısıma ekstra olarak gofre (kabartma) de yapılabilmektedir. Parlak, gösterişli, göz alıcı yapısı ve kabartma dokusuyla işletmenize artı katacaktır.